Nowoczesne drzwi w 2023 - to znaczy jakie?
Drzwi wejściowe stanowią swoistą wizytówkę każdego domu, lecz jednocześnie muszą spełniać pewne standardy techniczne. Dzięki temu mogą posłużyć przez długie lata oraz podnieść
Atuty własnego domu.
Dom czy mieszkanie
Pytanie, które stawia sobie naprawdę duża część naszego społeczeństwa dotyczy wyboru miejsca zamieszkania. Decydując się na zakup własnej nieruchomości rozpatrujemy dwie możliwości
Uszczelnienia fartuchowe: uszczelnienia bramowe
Bramy są nieodłącznym elementem każdego magazynu lub zakładu pracy. Uszczelnienia bramowe bywają w nich bardzo praktyczne - dzięki nim towar, który jest właśnie pakowany,
Bramy i panele ogrodzeniowe w Warszawie
Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo ważne są ogrodzenia. Różnorodne ogrodzenia pozwalają nam na ogrodzenie terenu i otoczenie własnej posiadłości, dzięki czemu na jej
Serwis bram przemysłowych w Warszawie
Serwis bram przemysłowych to miejsce, w którym naprawiane są różnego rodzaju bramy. Taki serwis można znaleźć w wielu miastach, zwłaszcza tych większych, takich jak na przykład Warszawa.
Bramy segmentowe i rolowane Leszno, Łódź
Każdy z nas korzysta codziennie z bram. Są one montowane zarówno w ogrodzeniach, które otaczają tereny różnych posiadłości, jak i w wejściach do garaży lub hal przemysłowych. Istnieje
Bramy dla przemysłu, automatyczne w Warszawie
Bramy są wykorzystywane w niemalże każdym domu, przedsiębiorstwie czy też firmie produkcyjnej. Są nieodłączną częścią ogrodzeń, mogą być też jednocześnie estetyczne, ciekawie

Za każdym razem, gdy natkniemy się na źle zarządzany magazyn, przypomina nam się słynny cytat Winstona Churchilla powyżej. Projektowanie magazynu to nauka i może być wyzwaniem. Ci, którzy uważają inaczej, narzekają na swoje magazyny. Czynniki, które identyfikują jako problemy, są tak naprawdę tylko objawami ich niepowodzenia w „kształtowaniu ich budynku”. Właściwy projekt jest teraz ważniejszy niż kiedykolwiek, ponieważ handel elektroniczny zmienił charakter tradycyjnego magazynowania i realizacji zamówień.

Nauka projektowania magazynu obejmuje pięć prostych kroków. Jednak jest również mocno osadzony w rzeczywistości, której wymagają czynniki zewnętrzne oraz nacisk i nacisk ze strony wewnętrznych interesariuszy. Jak wygląda projektowanie magazynów?

 

Krok 1: Zacznij od ogólnego modelu potrzeb nieruchomości

Finalizacja gruntu jest bardzo czasochłonna; dlatego możesz najpierw wykonać to zadanie. (W idealnym świecie grunt zostałby sfinalizowany na ostatnim etapie, ale żyjemy i pracujemy w niedoskonałym świecie!) Jednak zanim zespół ds. nieruchomości zbada grunt, najlepiej jest stworzyć model matematyczny, który oblicza całkowite wymagania dotyczące powierzchni. Kluczowa jest kalkulacja oddolna każdego obszaru operacyjnego (wewnątrz i na zewnątrz magazynu). Model powinien uwzględniać przepustowość i produktywność. Ten krok nie wymaga pełnej dokładności w odniesieniu do zapotrzebowania na grunt, ale powinien mieścić się w granicach 10-15% całkowitego zapotrzebowania. Taki model, często oparty na arkuszach kalkulacyjnych, pomaga również w realizacji różnych scenariuszy wzrostu, scenariuszy automatyzacji itp., aby uzyskać zakresy obszarów.

 

Krok 2: Zaprojektuj pożądany proces wokół wymagań biznesowych

Wyposażony w dobre zrozumienie wymagań obszaru i potrzeb procesowych, następnym krokiem jest stworzenie projektu koncepcyjnego lub „układu operacyjnego”. Będzie to wymagało podzielenia powierzchni magazynowej na standardowe bloki i określenia czynności na każdym poziomie. Jest to również czas na nawiązanie kontaktu z najnowszymi dostawcami technologii, a przejrzystość procesów i wymagań biznesowych będzie pomocna w tych dyskusjach. Model arkusza kalkulacyjnego zbudowany w kroku pierwszym zostanie udoskonalony o bardziej szczegółowe szczegóły obliczania powierzchni.

 

Krok 3: Kompletny projekt koncepcyjny

Wyposażony w dobre zrozumienie wymagań obszaru i potrzeb procesowych, następnym krokiem jest stworzenie projektu koncepcyjnego lub „układu operacyjnego”. Będzie to wymagało podzielenia powierzchni magazynowej na standardowe bloki i określenia czynności na każdym poziomie. Jest to również czas na nawiązanie kontaktu z najnowszymi dostawcami technologii, a przejrzystość procesów i wymagań biznesowych będzie pomocna w tych dyskusjach. Model arkusza kalkulacyjnego zbudowany w kroku pierwszym zostanie udoskonalony o bardziej szczegółowe szczegóły obliczania.

 

Krok 4: Narysuj szczegółowy układ „gotowy do budowy”

W momencie, gdy zespoły łańcucha dostaw decydują się na nową lokalizację, wielu chciałoby zobaczyć układ; jednak z naszego doświadczenia wynika, że ​​układ powinien być zawsze ostatni. To ważny rysunek, który definiuje kolejne lata. Dlatego wszelkie planowanie, które możemy wykonać przed wejściem na ten krok, pomaga zapewnić długoterminową wartość. Im większą przejrzystość można zapewnić architektom, tym lepszy będzie projekt. Wszystkie rozważania i warsztaty procesowe przydadzą się podczas przeglądania opracowanych na tym etapie layoutów.

 

Krok 5: Uruchom symulację

Projekty muszą być testowane pod kątem złożoności, bezpieczeństwa i elastyczności operacji dla różnych scenariuszy rozwoju. W zależności od wielkości magazynu i stopnia automatyzacji lub mechanizacji można przeprowadzić pełną symulację (wykorzystując układ inżynierski z kroku 4), lub wystarczy symulacja koncepcyjna (można ją wykonać po samym kroku 3).

Innym, bardziej złożonym działaniem zawartym w tym kroku jest uruchomienie „pilotu sali konferencyjnej”. Obejmuje to dosłownie wykonanie wszystkich czynności wykonywanych w magazynie w tej samej kolejności, aby przetestować fizyczny przepływ materiałów, przepływ informacji przez systemy, aspekty bezpieczeństwa i wiele innych. Podczas tego ćwiczenia wyjdą na jaw potencjalne „wąskie gardła”, nieprawidłowe założenia wejścia/wyjścia systemu i wiele innych pułapek operacyjnych.